Kalbiname Laurą Kurtinaitytę Savoir Meetings įkūrėją.  Laura pasidalino apie savo patirtis rengiant renginius, išskyrė renginių privalumus ir trūkumus. Platformos klientams ekspertinė patirtis labai svarbi, nes pasiruošti ir priimti sprendimą, koks renginio konceptas yra geriausias "new normal" kontekste -nėra lengvas.

"Savoir Meetings"  jau pirmo karantino metu įgyvendino tiek hibridinius  tiek pilnai virtualius renginius. Pasak Lauros, daugumą renginių galima modifikuoti ir jų formą adaptuoti esamoms sąlygoms, pasirenkant žmonių fizinius susitikimus, virtualius susitikimus ar jų mišinį – hibridinius renginius.  

Virtualus renginys – žmonių susibūrimas ir veikla virtualioje aplinkoj pasitelkiant išmaniąsias technologijas ir interneto ryšį.

Kokie renginio privalumai?

+ Taupo kaštus;

+ Kiekvienas dalyvis gali dalyvauti iš jam patogios, saugios vietos;

+ Išplečiamos teritorinės ribos;

+ Tvarus renginys;

Trūkumus įvardintume šiuos:

-Neužmezgamas ryšys ir bendrystė su dalyviais, ypač jei renginys didesnis nei 50 asm.

-Galimi interneto ir technologijų trikdžiai, kuriuos sunku momentiškai kontroliuoti ir tai yra didelė grėsmė kokyškam rengiui užtikrinti;

-išlaikyti dalyvių dėmesingumą ir aktyvumą.

 Hibridinis renginys – žmonių susibūrimas integruojant tiek susitikimą fiziškai, tiek ir nuotoliniu, virtualiu būdu. Pvz. renginio dalyviai susiburia fiziškai vienoje erdvėje/salėje, o pranešėjas skaito pranešimą ar vedama programa iš kitos fizinės šalies pasitelkiant išmaniąsias technologijas.

Privalumai:

+ Užmezgamas ryšys, kontaktai (angl. networking) tarp dalyvių;

+ Patogu ir taupu, jei pranešėjas gyvena kitoje šalyje, iš kurios brangu atvykti ar ribojamas keliavimas;

+ Išplečiamos teritorinės ribos;

Trūkumai:

- Galimi techniniai trikdžiai;

-Ribota gili diskusija/tiesioginis kontaktas tarp dalyvių ir pranešėjo;

- Įsitraukimas ir dalyvių aktyvumo grėsmė.

Pasak Placer.lt komandos labai svarbu išsirinkti patikimą online renginio platformą, pasitelkti profesionalus organizuojant renginį, užtikrinti kokybišką interneto ryšį bei pagyvinti renginį papildomomis veiklomis. 

Nemažai renginių vietų pandemijos laikotarpiu adaptavosi, išplėtė techninių paslaugų asortimentą ir tapo tinkamesni virtualiems ir hibridiniams renginiams organizuoti.  Išbandykite virtualių renginių platformą RECONNECT - TITULINIS ir išbandykite  virtualių renginių dirbtuves Virtualių renginių dirbtuvės - Placer.lt (salerenginiui.lt)