Kalbiname Druskininkų turizmo centro projektų vadybininkę Lietuvos rinkai Gerdą Prankaitę. 

Vasaros sezoną  Druskininkų kurortas pasitinka su naujomis paslaugomis, pramogomis, objektais ir erdvėmis. Kokios naujienos laukia verslo klientų, kurie ieško idėjų ir erdvių darbui?

Druskininkuose rasite didelį pasirinkimą viešbučių, sanatorijų ir SPA centrų, kaimo turizmo sodybų, kuriose galėsite ne tik ilsėtis, bet ir dirbti. Be to, visai neseniai kurorte atsidarė unikali „co-working“ ir „co-living“ erdvė „Tech Spa“, kurioje galite mėgautis tobulu balansu tarp darbo ir poilsio – dirbti bendradarbystės erdvėje ir gyventi apartamentuose miesto centre.

Nuo ko pradėti organizuoti "darbostogas" jei įmonių darbuotojai norėtų atvykti į Druskininkus be nakvynės? Ar yra objektų priimančių tik darbo dienai?

Pirmiausiai reikėtų susirasti vietą darbui – tam puikiai tiks jau minėta „Tech Spa“ bendradarbystės erdvė, tačiau dienai galite įsikurti bei dirbti ir viešose vietose – bibliotekoje, kavinėse, lauko terasose. Po darbo dienos siūlytume pailsėti pasivaikštant kurorte kvėpuojant švariu pušynų oru bei grožintis gamta ar pasilepinti sveikatingumo ir grožio procedūromis, pirčių ir baseinų malonumais.

Kokios naujienos laukia atvykstančių šį sezoną?

Šį sezoną turime išties nemažai naujienų - atnaujintas K. Dineikos sveikatingumo parkas atsivėrė visu gražumu ir laukia sugrįžtančių lankytojų, norinčių pasimėgauti unikaliu gamtos prieglobsčiu. Iš šimtamečių tradicijų kylanti saulės, oro, vandens procedūrų ir mankštos harmonija po ilgo karantino laikotarpio atneš teigiamas emocijas – atgaivins ir kūnus, ir sielas. Be to, parko apsuptyje įsikūręs kaskadų ir pirties kompleksas kviečia pasimėgauti gamta, pajusti upės galią ir pirties karštį. Šniokščiančios Ratnyčėlės upės kaskados atgaivins net ir kaitriausią dieną, pirtis palepins kūną, o nuostabūs parko vaizdai ir šilta arbata – praskaidrins sielą. Ieškantiems aktyvesnio poilsio patiks komplekse organizuojamos sveikatingumo mankštos.

Druskininkai pasižymi ir ypač palankiomis rekreacinėmis sąlygomis. Aplink nėra pramonės ir kitų taršos šaltinių: miestą supantys didžiuliai pušynai išvalo orą ir prisotina jį eteriniais aliejais. Trumpai tariant, oras čia irgi gydo! Tų, kurie mėgsta vaikščioti pėsčiomis ar ekologiško transporto – dviračių, paspirtukų, riedžių, vienračių – propaguotojų laukia atnaujinti takai ir nauji įspūdžiai po dar neatrastas kurorto vietas.

Druskininkuose įrengtos keturios įprastos galios elektromobilių įkrovimo stotelės, o prie kiekvienos elektromobilių įkrovimo stotelės įrengta po dvi vietas elektromobiliams krauti bei po dvi laukimo vietas. Penkerius metus automobilių krovimas  – nemokamas!

Galiausiai, duris atvėrė unikali bendradarbystės erdvė „Tech Spa“. Tech Spa“ konceptas leidžia mėgautis tobulu balansu tarp darbo ir poilsio – dirbti bendradarbystės erdvėje ir gyventi patogiuose apartamentuose miesto centre. Tai - dar neatrasta ir unikali vieta ir worcations išvykoms Lietuvoje.

Kokias TOP sveikatingumo paslaugas išskirtų kurortas?

Labai sunku išskirti tik penkias paslaugas, kadangi Druskininkų sanatorijos ir SPA centrai turi išties didelį pasirinkimą sveikatingumo programų, pritaikytų kiekvieno poilsiautojo poreikiams, tačiau kelios unikalios ir labiausiai poilsiautojų pamėgtos - sveikatingumo programa „Sveikatos ratas“, kurioje žingsnis po žingsnio susipažinsite su geriausiomis Druskininkų kurorto gydomosiomis tradicijomis. Į sveikatingumo kompleksą sudėta daugiau kaip 150 metų patirtis – mineraliniai vandenys ir gydomasis purvas – mankštos, pirtys, gydomieji dušai. Taip pat šiuo metu itin aktuali yra gydymo-reabilitacijos programa, skirta COVID-19 persirgusiems žmonėms.  Taip pat sparčiai populiarėja gydymas šalčiu – krioterapija.

Kokios erdvės, vietos ar pramogos skatintų atvykusių  kūrybiškumą ir kur pasisemti energijos?

Druskininkuose gausu lankytinų objektų, kurie Jus nustebins ir įkvėps kūrybai – pradedant gamtos peizažais - įspūdinga Meilės salos panorama ar Raigardo slėniu, kuris įkvėpė patį Čiurlionį, baigiant įdomiais ir savo eksponatais turtingais muziejais ir universalia kūrybine erdve - amatų centru „Menų kalvė“. Tuo tarpu energijos galite pasisemti važinėdami po Druskininkus dviračiais – kurorte įrengta daugiau kaip 60 km dviračių takų – jais keliaudami galėsite grožėtis nuostabia kurorto gamta bei aplankyti lankomiausias kurorto vietas, o ištroškę sustoti atsigaivinti prie „Grožio“ šaltinio. Tiesa, jo negalima gerti – druskos ir kitų mineralų koncentracija šiame vandenyje viršija 50 g/l, kas yra beveik du kartus daugiau, negu vidutinis jūros vandens druskingumas, ir 7 kartus daugiau, negu Baltijos jūros druskingumas! Tokių sūrymų, kaip Druskininkų „Grožio“ šaltinio vanduo, visoje Europoje rasite labai nedaug. Šaltinis įrengtas Nemuno pakrantėje ir yra atviras visus metus. Jo vanduo turi jauninančių ir priešuždegiminių savybių, puikiai tinka veido odai atgaivinti ir gerklei skalauti.

Ar vasarą veiks Snow Arena?

Šiuo metu Druskininkų „Snow Arena“ nedirba dėl Lietuvoje paskelbto karantino, tačiau ji pradės veikti apribojimams pasibaigus.

 Nepamirškite, kad Druskininkai tai kurortas, kuris nustebins net išrankiausią turistą.